“Вплив санкцій”: в авіакомпанії РФ сталося чотири інциденти з двигунами

Чотири авіаційні інциденти сталося в однієї з найбільших приватних авіакомпаній Росії S7 Airlines із 27 січня. У всіх випадках стався помпаж двигуна, при якому його тяга падає. Проблеми стосувалися роботи двигунів авіалайнерів західного виробництва Airbus та Boeing, повідомляє avianews.com.

Зокрема, 27 січня, помпаж стався на літаках Boeing 737-800 під час зльоту, через що їх повернули на стоянку. В аеропорту Улан-Уде під час розбігу авіалайнера S7 виявилися порушення в роботі обох двигунів. Авікомпанія усунула цей літак від польотів. Крім того, в літака в Домодєдово стався помпаж першого двигуна.

29 січня у авіалайнера Airbus A320 на висоті 1,2 км під час заходу на посадку в аеропорту Домодєдово відмовив один із двох двигунів. На аеродромі оголосили тривогу, за кілька хвилин літак приземлився.

30 січня у літака S7 Airlines стався черговий випадок помпажу двигуна. Авіалайнер Boeing 737-800 в Улан-Уде перервав зліт і повернувся на стоянку.

Авіакомпанія S7 Airlines, як і інші російські авіаперевізники, з 2022 року офіційно не мають доступу до запчастин для літаків західного виробництва через санкції. Щоб підтримувати льотну придатність, компанії використовують деталі, які поставлені неофіційним шляхом. Однак це може впливати на якість технічного обслуговування.

S7 Airlines через складнощі з американськими двигунами “приземлила” 13 літаків Airbus A320neo та А321neo. У Росії ці двигуни не ремонтують, а полагодити їх за кордоном або купити запасні силові установки нема можливості через санкції.

Нагадаємо, у вересні в Новосибірській області Росії пасажирський літак Airbus A320 зі 165 людьми на борту екстрено сів на полі. За попередніми даними, у судна відмовила гідросистема.

Росія витратила на авіацію 12 млрд доларів через санкції – ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/russia/4659896-vplyv-sanktsii-v-aviakompanii-rf-stalosia-chotyry-intsydenty-z-dvyhunamy